SCHÉMA VÝKLADU – AKO MA VNÍMA?

Ak si vykladáte sami karty, tu nájdete schému výkladu, keď sa chcete dozvedieť, čo si o vás druhý človek myslí, ako vás vníma, ako na vás reaguje, čo k vám cíti a ako k vám pristupuje. Nech sa páči, inšpirujte sa.

Pre výklad budete potrebovať 7 – 9 kariet, podľa toho, ako veľmi do hĺbky chcete ísť. Môžete použiť aj ďalšie karty, ak chcete vedieť, ako sa bude postoj daného človeka voči vám vyvíjať. Schéma výkladu kopíruje tvár človeka a jednotlivé karty reprezentujú jej časti, prostredníctvom ktorých vás vníma. Tak poďme na to.

1 – hlava – čo si mne myslí?

2 – pravé oko – ako ma vidí? ako vníma moje akcie?

3 – ľavé oko – ako ma vidí? ako vníma môj vnútorný svet?

4 – pravé ucho – čo počuje? ako vníma, počuje, prekladá si, čo mu hovorím?

5 – ľavé ucho – čo počuje? ako vníma, počuje, prekladá si moje emócie, potreby?

6 – nos – čo zo mňa cíti?

7 – ústa – ako na mňa reaguje na základe toho, ako všetko zvyšné vníma?

8 – srdce – čo ku mne cíti?

9 – nohy / telo – ako ku mne pristupuje?

* 10 a 11 – ako sa to bude ďalej vyvíjať jeho vzťah ku mne?

Príklad

Pre výklad môžete použiť ktorékoľvek karty, odporúčam však siahnuť po tarotových kartách a nie po cigánskych, nakoľko pri cigánskych by ste pre čo najlepšie pochopenie potrebovali vytiahnuť na každú pozíciu ideálne dve karty, aby sa vám ukázal trošku širší obraz. V tarotových kartách je skrytý celý príbeh v každej karte, preto sa pri nich pri takomto type schém pracuje lepšie, vedia vám razom odkomunikovať čo sa deje, aj keby to bolo prostredníctvom jednej jedinej emócie, záblesku.

1 – hlava – čo si o mne myslí?

Karta Mesiac v tejto pozícií poukazuje na to, že človek, na ktorého sa pýtam, ma považuje za extrémne citovo založenú a zároveň emocionálnu osobu, ktorá sa snaží ponoriť do hĺbky svojich citov. Buď nimi okolie obohacujem, alebo sa v nich strácam. Ak sa pýtam na muža, potom si rozhodne myslí, že mám práve jeden zo „svojich dní“, alebo ako to muži radi hovoria, že som proste „žena“.

2 – pravé oko – ako ma vidí? ako vníma moje akcie?

Deviatka pentaklov poukazuje na to, že ma vníma ako úspešnú ženu, ktorá dosiahne, čo chce.

3 – ľavé oko – ako ma vidí? ako vníma môj vnútorný svet?

Deviatka palíc v tejto pozícii znamená, že ma vidí ako človeka, ktorý sa s hrdosťou stavia voči prekážkam v živote, avšak môže to vzbudzovať dojem, že mám buď veľa nepriateľov, alebo si sama stanovujem prekážky na svojej ceste. Energia tu nie je plynulá, je tu silná opozícia, problémy, skúšky, s ktorými sa treba vysporiadať.

4 – pravé ucho – čo počuje? ako vníma, počuje, prekladá si, čo mu hovorím?

Štvorka pohárov, špeciálne z tejto tarotovej sady, poukazuje na to, že tento má človek pocit, že sa veľa sťažujem, trápim a nevidím príležitosti, ktoré sa mi v živote ponúkajú.

5 – ľavé ucho – čo počuje? ako vníma, počuje, prekladá si moje emócie, potreby?

Trojka pohárov, opäť špeciálne z tejto tarotovej sady, poukazuje, že tento človek vníma, ako veľmi zraniteľná som, čo plynie v prvom rade zo skúseností z detstva, od rodičov.

6 – nos – čo zo mňa cíti?

Vzhľadom na karty, ktoré sa ukázali vyššie, väčšinu z toho, čo vníma, že ma trápi, pripisuje rodine, rodovej línii a tlaku z tradícií, ktoré na mňa rodina kladie.

7 – ústa – ako na mňa reaguje na základe toho, ako všetko zvyšné vníma?

Karta svet môže naznačovať, že tento človek často mlčí a čaká, kedy veci prídu ku koncu, kedy sa lekcie skončia, kedy sa skončí daný emocionálny stav. Môže však aj znamenať, že ma nabáda k tomu, ako to aktívne môžem ukončiť sama.

8 – srdce – čo ku mne cíti? a 9 – nohy / telo – ako ku mne pristupuje?

V tomto prípade môžeme karty spojiť vo výklade dohromady, pretože ukazujú, že tento človek ma vníma veľmi citlivo, snaží sa mi pomôcť, podporiť ma, má ma rád a chce, aby som sa mala dobre a vnímala svoju hodnotu.

Tak a teraz je rad na vás. Čo vám vyšlo? Sedí to? Ak by ste mali záujem o výklad kariet, neváhajte ma kontaktovať na petra.nemcekova.eu@gmail.com. Môžeme sa spolu ponoriť do akejkoľvek témy.